Chata Pod Sokolím

Vrátna dolina sa nachádza 3 km od obce Terchovej a je to najkrajšia dolina Malej Fatry.

Na úpätí pohoria Sokolie sa nachádza Horský hotel pod Sokolím, ktorý sa pýši najkrajším výhľadom celej doliny. Poskytuje mnohé športové a kultúrne aktivity. Vrátna dolina Vám umožní naplno vychutnávať rôzne zimné športy, ako zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie, snowboarding a celkovú zimnú turistiku. V ponuke je 12 lyžiarských vlekov a sedačkové lanovky. Lyžiarské trate sú pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých. Súčasťou Vrátnej doliny je aj večerné lyžovanie, lyžiarská škola, ski servis a všetky k tomu náležiace služby.

Väčšina lyžiarských tratí je umelo zasnežovaných.

Turistika

Milovníci turistiky si vo Vrátnej doline skutočne prídu na svoje. Terchová a okolie je známa svojími turistickými chodníkmi, ktoré sú navštevované celoročne a sú najkrajšie na Slovensku.

Je nutné spomenúť aspoň niektoré:

  • Tiesňavy
  • Jánošíkové diery
  • hrebeň Malej Fatry
  • Rozsutec a pod.

Veľmi populárna je aj cykloturistika po celej Vrátnej doline.

Horský hotel pod Sokolím je najlepšie položené zariadenie vo Vrátnej doline. Z hotela je nádherný výhľad na celú Vrátnu dolinu a jej najkrajšie vrchy. V tesnej blízkosti hotela sú zjazdovky a turistické chodníky.

Ubytovanie

Je v jednolôžkových, dvojlôžkových a mezonetových izbách s možnosťou doplnenia prístelky. Druhé poschodie je podkrovné a vytvára príjemnú domácu atmosféru.

Ďalšou formou ubytovania je samostaný objekt zložený zo štyroch zrubových apartmánov.

Vybavenie

Všetky izby sú vybavené sociálnym zariadením a TV so satelitným príjmom.

Inou možnosťou ubytovania je aj tzv. turistické ubytovanie so spoločnými soc. zariadeniami, ktoré je priamo v chate v dvojlôžkových a šesťlôžkových izbách.

TOP